Gröna och svarta, stolta och starka
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta.
Här
kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Jag Godkänner
P2010
Hem
Damer
Herrar
U19
Flicklag
F2009
F2010/2011
F2012/2013
F2014/2015
F2016
F2017
F2018
Pojklag
P2008
P2009
P2010
P2011
P2012
P2013
P2014
P2015
P2016
P2017
Boll & lek 2023
Motion
Oldboys
Oldgirls
Målvakter
Boll & Lek 2024
Sommarfotboll
CUPER 2024
Uppåkra Cup 2023
Uppåkra Bilia Cup
Logga in
Logga in som
Ledare/Administratör
Logga in som
Medlem/Målsman
Hem
Damer
Herrar
U19
Flicklag
F2009
F2010/2011
F2012/2013
F2014/2015
F2016
F2017
F2018
Pojklag
P2008
P2009
P2010
P2011
P2012
P2013
P2014
P2015
P2016
P2017
Boll & lek 2023
Motion
Oldboys
Oldgirls
Målvakter
Boll & Lek 2024
Sommarfotboll
CUPER 2024
Uppåkra Cup 2023
Uppåkra Bilia Cup
Välkommen till Uppåkra IF
Lika villkor - samma möjligheter! Föreningen för ALLA!
Hem
Nyheter
Kalender
Matcher
Truppen
Bildgalleri
Dokument
Kontakt
Hem
Nyheter
Kalender
Matcher
Truppen
Bildgalleri
Dokument
Kontakt
Matcher
Visa alla matcher
2024: DM P14 grp.4
2024: P14 Sydvästra B2, vår
2024: P14 Sydvästra C1, vår
2023: P13 Sydvästra B2, höst
2023: P13 Sydvästra B2, vår
2023: P13 Sydvästra C3, höst
2023: P13 Sydvästra C3, vår
2022: P12 Sydvästra B1, vår
2022: P12 Sydvästra C2, höst
2022: P12 Sydvästra C2, vår
2022: P12 Sydvästra C3, höst
DECEMBER 2023
09
12:30
lör
12:30
Bortaplan Berga Eslöv konstgräsplan
Trollenäs IF -
Uppåkra Idrottsförening P2010
-
16
13:00
lör
13:00
Uppåkravallen
Uppåkra Idrottsförening P2010
- Stattena
-
JANUARI 2024
14
11:00
sön
11:00
Hedens IP plan 7
Råå idrottsförening -
Uppåkra Idrottsförening P2010
-
20
11:00
lör
11:00
Uppåkravallen
Uppåkra Idrottsförening P2010
- Uppåkra IF
-
FEBRUARI 2024
04
13:00
sön
13:00
Uppåkravallen
Uppåkra Idrottsförening P2010
- Eskilsminne
-
04
13:00
sön
13:00
Uppåkravallen
Uppåkra Idrottsförening P2010
- Uppåkra IF
-
11
14:30
sön
14:30
Uppåkravallen
Uppåkra Idrottsförening P2010
- 8-del vinterserie mot Nosaby
-
MARS 2024
01
18:30
fre
18:30
Bara IP Konstgräs 9-manna (stor)
Bara GoIF -
Uppåkra IF
16 - 1
03
15:00
sön
15:00
Uppåkravallen
Uppåkra Idrottsförening P2010
- Staffanstorp United FC
-
10
14:45
sön
14:45
Husiegårds IP Konstgräs
Husie IF -
Uppåkra IF
6 - 7
17
16:00
sön
16:00
Uppåkravallen, konstgräs 9-manna
Uppåkra IF
- BK Olympic
1 - 19
23
12:00
lör
12:00
Bortaplan
Staffanstorp United FC -
Uppåkra Idrottsförening P2010
-
24
15:30
sön
15:30
Uppåkravallen
Uppåkra Idrottsförening P2010
- FC Bellevue
-
29
11:30
fre
11:30
Heleneholms IP
Uppåkra Idrottsförening P2010
- IFK Malmö FK
-
APRIL 2024
06
13:00
lör
13:00
Uppåkravallen
Uppåkra Idrottsförening P2010
- Värpinge
-
13
13:00
lör
13:00
Sorgenfri IP, konstgräs
BK Olympic gul -
Uppåkra IF grön
-
14
15:30
sön
15:30
Uppåkravallen, konstgräs 9-manna
Uppåkra IF svart
- Åkarps IF
-
21
12:00
sön
12:00
Borgeby IP B-plan 9-manna
Bjärreds IF -
Uppåkra IF svart
-
21
14:00
sön
14:00
Uppåkravallen, konstgräs 9-manna
Uppåkra IF grön
- Lilla Torg FF
-
27
12:00
lör
12:00
Höllvikens IP K2 konstgräs 9-manna
BK Höllviken blå -
Uppåkra IF grön
-
28
14:00
sön
14:00
Dalby IP konstgräs 9-manna
Dalby GIF -
Uppåkra IF svart
-
MAJ 2024
04
12:00
lör
12:00
Uppåkravallen, konstgräs 9-manna
Uppåkra IF svart
- FC Rosengård 1917
-
05
13:00
sön
13:00
Uppåkravallen, konstgräs 9-manna
Uppåkra IF grön
- Sorgenfri FF
-
18
12:30
lör
12:30
Husiegårds IP Konstgräs
Husie IF vit -
Uppåkra IF grön
-
19
11:00
sön
11:00
Ekevallen, Genarp B-plan 9-manna
Genarps IF -
Uppåkra IF svart
-
24
18:00
fre
18:00
Uppåkravallen, konstgräs 9-manna
Uppåkra IF svart
- Södra Sandby IF
-
26
15:00
sön
15:00
Uppåkravallen, konstgräs 9-manna
Uppåkra IF grön
- Kulladals FF orange
-
JUNI 2024
01
12:00
lör
12:00
Staffansvallen Plan 3, konstgräs
Staffanstorp United FC vit -
Uppåkra IF svart
-
01
13:30
lör
13:30
Oxievångs IP, konstgräs 9-manna
Oxie SK vit -
Uppåkra IF grön
-
08
12:00
lör
12:00
Uppåkravallen, konstgräs 9-manna
Uppåkra IF svart
- Lunds BK vit
-
09
11:00
sön
11:00
Uppåkravallen, konstgräs 9-manna
Uppåkra IF grön
- Janstorps AIF blå
-
16
15:30
sön
15:30
Mellanhedens IP A-plan 9-manna
FC Bellevue -
Uppåkra IF grön
-
16
16:00
sön
16:00
Tornvallen, Stångby konstgräs 9-manna
Torns IF svart -
Uppåkra IF svart
-
KLUBBSHOP STADIUM & SELECT
FÖRENINGSPARTNERS
STÖD UPPÅKRA IF
CUPPARTNERS
EXPONERINGSPARTNERS
STÖDPARTNERS
Startelvan